Fotowoltaika

Twój ekologiczny prąd gwarancją oszczędności

Panele fotowoltaiczne

Najszybciej rozwijającym się odnawialnym źródłem energii jest fotowoltaika czyli energia pozyskiwana z promieni słonecznych. 

Dzięki wyprowadzeniu przyjaznej polityki odnawialnych źródeł energii montaż instalacji nie wymaga żadnych pozwoleń, co więcej można uzyskać znaczne środki rządowe na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Systemy fotowoltaiczne świetnie sprawdzają się mimo wielu sceptycznych opini na temat małej ilości słońca na terenie Polski. Światowy potentat paneli fotowoltaicznych czyli Niemcy leżą na tej samej szerokości geograficznej co Polska oznacza to zbliżony udział słońca w skali roku jak i w Niemczech gdzie instalacje fotowoltaiczne są jedna z podstawowych instalacji montowanych w nowym budownictwie.

Jak działa fotowoltaika ?

Panele fotowoltaiczne zrobione są z ogniw krzemowych, które produkują prąd z przetwarzania promieni słonecznych. Fotowoltaika charakteryzuje się brakiem emisji zanieczyszczeń przy produkcji energii co przekłada się na w pełni ekologiczną instalację.

W panelach słonecznych znajdują się ogniwa fotowoltaiczne pod wpływem paneli słonecznych dochodzi w nich do efektu fotowoltaicznego, z którego powstaje prąd stały. Kolejno prąd stały trafia do falownika gdzie przekształcany jest w prąd przemienny, który na co dzień wykorzystujemy. Instalacja jest tak skonstruowana aby w pierwszej kolejności zużywany był prąd wyprodukowany przez system solarny. Wyprodukowana nadwyżka trafia do sieci elektro-energetycznej gdzie jest magazynowana i możemy ją zużyć bądź dostać upust rozliczeniowy. Jeśli twoje zapotrzebowanie jest większe niż wyprodukowany zasób wtedy niedobór zostanie uzupełniony z sieci.

Jakie systemy fotowoltaiczne wyróżniamy?

Wyróżniamy dwa rodzaje instalacji fotowoltaicznych.

Off Grid – czyli instalacja gdzie cała wyprodukowana energia wykorzystywana jest w budynku. Nadwyżka produkcyjna magazynowana jest w akumulatorach z których w razie niedoboru produkcji pobierany jest prąd.

.

On Grid – gdzie instalacja podłączona jest do sieci elektro-energetycznej umożlwiająca magazynowanie wyprodukowanej nadwyżki i późniejszego zużycia bądź rozliczenia w formie upustu. Instalacja ta charakteryzuje się niższym kosztem, który wynika z braku akumulatorów potrzebnych do magazynowania energii w systemie Off Grid.

.

Dlaczego warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne ?

Ekonomia

inwestycja w systemy fotowoltaiczne to przede wszystkim oszczędność jeśli chodzi o rachunki za prąd. Jesteśmy wstanie obniżyć dotychczasowe opłaty nawet o 90 % co staje się odczuwalne każdego miesiąca.

Ekologia

bardzo ważną zaletą na dzisiejsze czasy staje się czynnik ekologiczny. Systemy fotowoltaiczne charakteryzują się zerową emisją zanieczyszczeń przy eksploatacji co wpływa na otaczające nas środowisko.

Autonomiczność

instalacja fotowoltaiczna gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne i pozwala na uniezależnię się od jednego dostawcy energii.

Bezobsługowość

instalacja fotowoltaiczna jeśli jest poprawnie zamontowana nie wymaga żadnej ingerencji przy codziennej eksploatacji. Ponad to jej żywotność jest wieloletnia.

Skorzystaj z rządowego dofinansowania ,,Mój prąd”.

©AMBSystem 2020
Designed by Virtual Group

Polityka prywatności