Instalacje pomp ciepła Nowy Sącz

Pompa ciepła jako ekologiczne ogrzewanie twojego domu.

Instalacje pomp ciepła Nowy Sącz.

Dlaczego pompa ciepła?

Szukając odpowiedniego i  taniego w eksploatacji ogrzewania coraz częściej wybieramy  zastosowanie pompy ciepła. Liczymy na to że pompa ciepła zapewni  nam niskie koszty ogrzewania  i będzie pracować bez zastrzeżeń  przez kilkadziesiąt lat.

67 % kosztów utrzymania naszego domu związane jest z jego ogrzaniem. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła zapewnimy sobie niskie koszty jego ogrzewania i utrzymania domu  na długie lata .

W dzisiejszych czasach pompy ciepła są niezawodnym , oszczędnym a co najważniejsze przyjaznym dla  środowiska źródłem ciepła . W Europie Zachodniej co trzeci dom posiada pompę ciepła. Także w naszym kraju przybywa z roku na rok coraz więcej zwolenników takiego sposobu ogrzewania.

Instalacje pomp ciepła Nowy Sącz
jak działa pompa ciepła nowy sącz

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła należą do najbardziej efektywnych oraz ekologicznych systemów ogrzewania budynków oraz przygotowania wody ciepłej użytkowej.

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie grzewcze wykorzystywane w domach jednorodzinnych i nie tylko. Działa ona na zasadzie pobierania ciepła z otoczenia, wody gruntu czy powietrza następnie przetwarzane ciepło oddawane jest na wodę, która zasila nasze ogrzewanie centralne.

Jakie pompy ciepła wyróżniamy?

Wyróżniamy trzy rodzaje pomp ciepła.

Pompa ciepła gruntowa – działa ona na tej samej zasadzie co pompa powietrzna jedynie źródło poboru ciepła zmienia się na grunt. Pompy gruntowe pobierają energię na dwa sposoby wertykalny czyli głęboki odwiert gdzie umieszczana jest sonda, bądź horyzontalny gdzie zakopane są przewody w formie spirali poniżej poziomu przymarzania gruntu.

Pompa ciepła wodna – korzysta z zasobów warstw wodonośnych, będących zarówno źródłem ciepła w okresie zimowy, jak i absorber ciepła w lecie. Działa ona na tej samej zasadzie co poprzednie pompy natomiast źródłem poboru ciepła jest woda gruntowa.

Popa ciepła powietrzna – powietrze jest nośnikiem ciepła, które możemy wykorzystać dzięki pompie ciepła. Wykorzystuje ona temperaturę pobraną z powietrza i z powodzeniem oddaje pobrane ciepło na wodę zasilającą nasze ogrzewanie.

ekologiczna pompa ciepła nowy sącz

Dlaczego warto zdecydować się na pompe ciepła ?

Ekologiczna

Pompa ciepła jest urządzeniem niemal że w pełni ekologicznym w miejscu jej pracy nie powstają żadne zanieczyszczenia. Jedynie zużywana energia niesie za sobą spaliny wydobywane z elektrowni mimo to są one znacznie mniej szkodliwe niż dym wydobywający się z domowych kominów.

Bezpieczeństwo

Instalacja pompy ciepła jest najbezpieczniejszą instalacją grzewczą. Nie niesie za sobą ryzyka wybuchu w przeciwieństwie do ogrzewania paliwowego.

Bezobsługowość

Pompa ciepła w sytuacji gdy jest poprawnie zamontowana, a kubatura jest odpowiednio dobrana do powierzchni grzewczej staje się instalacja bezobsługową.

Małe gabaryty

Instalacja pompy ciepła jest stosunkowo mała w porównaniu z innymi instalacjami grzewczymi gdzie np. potrzebujemy zbiornika na paliwo zasilające. 

Skorzystaj z rządowego dofinasowania ,,Czyste powietrze”.

©AMBSystem 2020
Designed by Virtual Group

Polityka prywatności