Rekuperacja Wentylacja

Rekuperacja gwarancją oszczędności

Dlaczego rekuperacja?

Obecnie w budowanych domach jednorodzinnych wykorzystuje się technologię mającą na celu poprawić bilans energetyczny budynku. Ściany dzięki którym ucieka jak naj mniej ciepła z domu, szczelne wielokomorowe okna, ogrzewanie podłogowe i centralne czy nowoczesne kotły grzewcze. To wszystko wpływa na ograniczenie zużycia energii i zmniejsza koszty utrzymania naszego domu.

Niestety wentylacja grawitacyjna, która jest stosowana w budynkach nie radzi sobie z odświeżaniem powietrza w nowoczesnych domach. przez co nasze powietrze w domu posiada niedostateczną ilość tlenu i duża ilość dwutlenku węgla jest bezpośrednią przyczyną powstawania chorób. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie rekuperacji, czyli wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskaniem ciepła.

Dzięki rekuperacji jesteśmy wstanie odzyskać stratę ciepła wentylacyjnego o 95%, a dzięki temu obniżymy koszty ogrzewania budynku nawet o 30%.

Jak działa rekuperacja?

System rekuperacji działa na zasadzie kontrolowanej wymiany powietrza w budynku.
Polega ona na wywiewaniu powietrza zużytego oraz nawiewaniu świeżego powietrza. Ilość powietrza wywiewanego i w nawiewanego jest taka sama. Powietrze wchodzące i wychodzące z budynku nie miesza się tylko mija się ze sobą wewnątrz wymiennika ciepła co powoduje podgrzanie świeżego powietrza do temperatury zbliżonej do wywiewanego strumienia.

Dlaczego warto zdecydować się na rekuperacje ?

Świeże powietrze w domu

Ciągła cyrkulacja powietrza pozwala na oddychanie świeżym powietrzem.

Czyste powietrze

Powietrze w domu jest oczyszczone z bakterii, alergenów i wirusów.

Oszczędność

Niższe rachunki za ogrzewanie to zysk, który odczujemy dzięki zminimalizowaniu utraty ciepła przy wymianie powietrza w domu.

Wiele dodatkowych zalet
  • Brak wilgoci i dwutlenku węgla w domu
  • Szybkie usunięcie nieprzyjemnych zapachów np. z kuchni
  • Znacznie mniejsza ilość kurzu i roztoczy
  • Brak much i komarów

©AMBSystem 2020
Designed by Virtual Group

Polityka prywatności